پخش دوربین مدار بسته

در حال مشاهده

دوربین مدار بسته شبکه

انتخاب دوربین مدار بسته شبکه مناسب با کاربری شما تاثیر زیادی از کاهش هزینه ها و افزایش کارایی سیستم مدار بسته شما دارد. در این مقاله سعی شده به جزئیات انتخاب دوربین مدار بسته شبکه اشاره گردد.
برند دستگاه
مبحث انتخاب برند، مبحثی طولانی است که در این مقاله به صورت کامل به آن پرداخته شده است.
رزولوشن تصویر
دوربین های شبکه معمولا در روزولوشن های VGA(480*640)، ۱MP، ۱٫۳MP، ۲MP، ۳MP، ۴MP، ۵MP تولید می شوند. طبیعتا هرچه روزولوشن تصویر این دوربین ها بالاتر باشد قیمت انها نیز بالاتر است. با توجه به اشنایی بیشتر مشتریان با دوربین های دیجیتال، بیشتر آنها با میزان جزئیات قابل تشخیص در هر رزولوشن اشنا هستند.
تعداد فریم
تعداد فریم تصویر نکته ای است که معمولا در سیستم آنالوگ با ان برخورد نخواهید کرد. در سیستم های آنالوگ تنها در زمان ضبط تصاویر در DVR است که کمی با ان برخورد می کنیم. در دوربین ها شبکه در کنار رزولوشن ضبط، تعداد فریم تصویر نیز از المان های مهم کیفیت دوربین هاست. به طور معمول هرقدر رزولیشن ضبط بالاتر باشد تعداد فریم کمتر خواهد بود مگر انکه از دوربین گران قیمت تری استفاده کنید.

دوربین مدار بسته تحت شبکه

لیست قیمت پخش دوربین مداربسته با تخفیف باورنکردنی ! کلیک کنید و شگفت زده شوید …

دیگر خصوصیات کیفیت

عوامل زیادی در کیفیت تصویر یک دوربین مدار بسته موثرند. رایج ترین این عوامل عبارتند از: حداقل نور مورد نیاز: مشخص می کند دوربین چه میزان نوری برای تشکیل تصویر نیاز دارد. طبیعتا هرقدر دوربین به نور کمتری برای تشکیل تصویر نیاز داشته باشد تصویر ان در شب بهتر خواهد بود. نسبت سیگنال به نویز: این عامل را با دسیبل نمایش می دهند و مشخص می کند تصویر دوربین چقدر نویز دارد. هرقدر این عدد بیشتر باشد میزان نویز تصویر دوربین کمتر است.
مکانیزم های بهبود دهنده تصویر: مهمترین این مکانیزم ها WDR و DNR هستند. وجود این قابلیت ها بر روی دوربین می توانند تاثیر زیادی بر روی قیمت ان بگذارند.

پروتکل دوربین

هر برند از دوربین شبکه دارای پروتوکلی متفاوت برای انتقال اطلاعات است. این پروتوکل مانند زبان این وسیله برای ارتباط برقرار کردن با دیگر وسیله ها در شبکه است. در یک سیستم شبکه تمامی تجهیزات از NVR، دوربین و ویدئو سرور گرفته تا نرم افزار موجود در سرور باید دارای یک پروتکل باشند.
امروزه با رایج شدن پروتکل Onvif برای تمامی دوربین ها این مشکل تا حد زیادی رفع شده است و شما می توانید از این پروتوکل به صورت زبانی مشترک بین تمامی دوربین هایی که از ان پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

بدنه دوربین و دید در شب

نوع دید در شب و جنس و اندازه بدنه دوربین هم می توانند تاثیر زیادی در کاربری و قیمت دوربین مدار بسته داشته باشند. این خصوصیات معمولا با توجه به خصوصیات محل نصب انتخاب می شوند.

X

پخش دوربین مدار بسته

¤